header
Dnes je pondelok 27. máj 2024
 

Čistenie Žitavy v Zlatých Moravciach

Pri príležitosti Svetového dňa vody sa dňa 26. marca 2011 v Zlatých Moravciach zúčastnilo niekoľko dobrovoľníkov najväčšieho čistenia rieky Žitava v jej histórií. Mohli sme si virtuálne lahodiť, ale za ten pocit sa to vymeniť nedá. Čistejšie životné prostredie a aby sa našej Žitave ľahšie pretekalo sa rozhodli v tomto roku po tretí krát podporiť mnohé organizácie, občianske združenia, priaznivci portálu ZITAVA.SK, niektoré obce a mestá, školy a dobrovoľníci. Dúfam, že budeme príkladom pre všetkých milovníkov prírody a takéto akcie sa začnú organizovať v povodí všetkých našich riek.
Našej Žitave sa teraz ľahšie dýcha. Na Požitaví máme teraz čistejšie. Myslím na ostatné naše rieky. Keď sme zapĺňali našu matičku zem, všetci si začali stavať domy pri našich riekach. Keď sme ich potrebovali, boli stvorené pre Nás a my sme ich využili. Dĺžime im niečo? Ak áno, potom na budúci rok sa všetci zídeme, každý pri tej svojej a vrátime im čo dĺžime. Stačí krátka prechádzka, tešiť sa na stretnutie s priateľmi, dobrá nálada a naše rieky nás začnú spájať.
Chcem menovať ľudí, ktorí vedia prečo: Jozef Švec, Ľudovít Chládek, Helena Števulová, Emília Páleniková, Erika Mladá, Mariana Križanová, Tomáš Križan, Adriana Kráľová, Marián Tomajko, Miroslav Záchenský. Ďakujeme.

Veľké poďakovanie patrí organizátorom Zeleného Požitavia: Ľuboš Trubíni, Evka Trubíniová, Soňa Trubíniová, Roman Zima, Pavol Tinák, Marek Rakovský, Ondrej Valach, Michal Demeš, Ľudovít Chládek. Ďakujeme.

Za občerstvenie a vynikajúci guláš ďakujeme primátorovi mesta Zlaté Moravce Petrovi Lednárovi.


Share
© Miroslav Kráľ 26. marec 2011
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12