header
Dnes je pondelok 27. máj 2024
 

Čistenie Žitavy v Zlatých Moravciach 2013

Príchodom prvých jarných dní sa už stalo tradíciou osláviť Svetový deň vody čistením našich vodných tokov. Pri tejto príležitosti sa dňa 23. marca 2013 zapojila do čistenia nášho najväčšieho vodného toku horného Požitavia v Zlatých Moravciach skupina dobrovoľníkov a milovníkov Žitavy pod vedením Bc. Miroslava Kráľa za podpory primátora mesta Ing. Petra Lednára CSc.

Úspešný projekt, ktorý pred troma rokmi odštartovalo Občianske združenie Fontis pod vedením manažérky Soni Trubíniovej s priaznivcami portálu ZITAVA.SK a jeho partnermi, pokračuje ďalším ročníkom tak, aby rieka Žitava nadobudla dôstojný vzhľad. Vďaka aj pracovníkom povodia Váhu, ktorí už veľkú časť vodného toku v mestskej časti Zlatých Moraviec prečistili od divokých porastov drevín. Do čistenia našej životodárnej rieky sa opäť zapojili ľudia, ktorým nie je ľahostajný stav nášho životného prostredia a nekultúrny vzhľad našej prírody. Veď k ozdraveniu súčasného stavu prírody priamo vyzývajú žalostné pohľady na vodné toky našich riek zanesené komunálnym odpadom. Medzi nami žije väčšina slušných ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k prírode. Svetový deň vody je tu aj preto, aby sme si uvedomovali význam dôležitosti ochrany našich vodných tokov a nemuseli do vienka našej budúcej generácie odovzdávať zničené životné prostredie. Aby rieka Žitava patrila k najčistejším riekam Slovenska.

Problém znečisťovania prírody, vysporiadanie sa s týmto neduhom spoločnosti a zachovanie čistého životného prostredia by malo byť jednou z hlavných úloh, ako sa zaradiť medzi vyspelé kultúrne krajiny Európy. Aby Svetový deň vody sa stal oslavou čistoty a obdivuhodných prírodných krás aj na našom hornom Požitaví.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Share
© Anton Kaiser 24. marec 2013
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12