header
Dnes je utorok 18. jún 2024
 

IV. ročník Medzinárodnej fotografickej výstavy

Dňa 28. apríla 2013 sa v historických priestoroch Zámku v Topoľčiankach uskutočnilo otvorenie IV. ročníka Medzinárodnej fotografickej výstavy, ktorú organizuje FoTOP - FOTOKLUB Topoľčianky s partnerskou podporou obce Topoľčianky, Hotela Zámok Topoľčianky, Nitrianskeho samosprávneho kraja, Krajského osvetového strediska v Nitre, Štátnej ochrany prírody SR, Správy Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie.

Vernisáž výstavy slávnostne otvoril predseda klubu Ing. Radimír Siklienka PhD., na ktorej privítal zástupkyňu Krajského osvetového strediska v Nitre Mgr. Janu Ondruškovú, zástupcu starostu obce Topoľčianky Ing. Romana Kazíka a všetkých návštevníkov výstavy.
Úvod vernisáže výstavy sa niesol pietnou spomienkou na zosnulého učiteľa Mgr. Michala Sládeka, ktorý bol obľúbeným moderátorom fotografických výstav fotoklubu Topoľčianky. Na štvrtom ročníku Medzinárodnej výstavy sa svojou vysokou kvalitou fotografickej tvorby predstavilo zo 17 členov fotoklubu 12 autorov: Miloš Brandt, Pavol Čepček, Monika Gduľová, Milan Horváth, Pavel Kováč, Andrej Mauréry, Miroslav Mihalík, Táňa Orolínová, Radimír Siklienka, Radimír Siklienka mladší, Richard Sládek a Jozef Šabo. Tohto roku sa na výstave predstavil svojou fotografickou tvorbou ďalší vynikajúci fotograf prírody z Českej republiky Robert Adamec z Přerova.

Súčasťou výstavy je aj putovná výstava o územiach NATURA 2000 v pôsobnosti Správy Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie financovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Životné prostredie – projekt: „Posilnenie infraštruktúry Správy CHKO Ponitrie a dobudovanie informačného strediska NATURA 2000 v Nitre". Na veľkoformátových paneloch prezentuje prírodné hodnoty okresov Nitra, Zlaté Moravce, Levice, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Partizánske a Prievidza, teda významné územia zaradené do siete európskeho významu NATURA 2000.

V kultúrnom programe výstavy sa v kupolovej sále Zámku Topoľčianky predstavil hrou na gitaru Karol Kompas skladbami od J. S. Bacha, M. Giulianiho, F. Tárrega, H. Villa-Lubosa, ale i vlastnou hudobnou kompozíciou.

Andrej Mauréry ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jozef Šabo Odp...
Milan Horváth ...
Miloslav Brandt...
Miroslav Mihalí...
Monika Gduľová ...
Pavel Kováč Vl...
Pavol Čepček P...
Radimír Siklien...
Radimír Siklien...
Richard Sládek ...
Robert Adamec ...
Tatiana Orolíno...

Share
© Anton Kaiser 03. máj 2013
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12