header
Dnes je štvrtok 23. máj 2024
 

Čistenie Hostianskeho potoka

Dňa 30. 4. 2011 sa v obci Hostie uskutočnila brigáda na čistení Hostianskeho potoka. Iniciatíva prišla od zástupcu starostu obce p. Martina Benčeka, aj na základe príspevkov na portáli Zitava.sk. Akcia začala o 9.00 hod pri moste v strede obce. O vrecia rukavice ako aj o celú logistiku sa postaral starosta obce p. Peter Štepianský. Na začiatku sme boli traja a už to vyzeralo bez nádeje na úspech akcie, no potom sa dostavili aj ostatní a mohli sme začať. Nakoniec sa nás pozbieralo 13 dobrovoľníkov.
Rozdelili sme sa na dve skupiny. Jedna začala od mosta pri areáli PD Hostie smerom , obci a druhá skupina sa vybrala po prúde od mosta v strede obce. V dobrom počasí nám práca išla od ruky, no čo sme videli v potoku nám skoro vyrazilo dych. V častiach pod obcou bolo teda plastov tolko, že padla hláška o dobe plastovej. Neviem, ako môžu byť niektorí ľudia takíľahostajní k prírode. Dúfam, že keď uvidia fotky, ktoré sme urobili v niektorých sa predsa len pohne svedomie a uvedomia si, že vodný tok nie je odpadový kanál. Som rád, že podujatia sa zúčastnili aj žiaci záklednej školy a takisto aj mládežníci, ktorí na vlastné oči videli, čo ľudia dokážu urobiť prírode. Dúfam, že dáme príklad aj ostatným spoluobčanom a na budúce brigády nás bude oveľa viac. No aj tak sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 60 vriec zväčša plastového odpadu. Po skončení brigády nás p. starosta počastoval dobrým guľášom, ktorí pre nás pripravili p. Daniel Benček, Mário Ďuriač a Braňo Varga. Po dobre vykonanej práci všetkým chutil.
Na záver chcem poďakovať OcU Hostie, p. Štepianskému, ako aj všetkým , ktorí pomohli: Ivan Borčin, Martin Benček, Miroslava Komárová, Martin Pondela, Juraj Ďuriač ,Dušan Horváth, nJozef Ďuriač, Pavel Turčan, Ľudmila Vidová, Peter Šútor, Monika Kňažíková, Miroslav Belica a Peter Bukora

Share
© Martin Benček 07. máj 2011
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12