header
Dnes je streda 24. júl 2024
 

Kto ničí Benát?

V sobotu 12. 03. 2011 okolo 12.00h sme dorazili na Benát, kde nás už čakalo niekoľko turistov a zástupcovia Slovenskej televízie. Pri obhliadke miesta sme zistili, že protistrana sa na nás pripravila. Miesto bolo ohradené ostnatým drôtom a bolo monitorované dvomi hliadkami polície. Políciu sme aj my pred príchodom telefonicky informovali, že budeme nakrúcať reportáž a požiadali ich o ochranu médií nakoľko pri nakrúcaní predošlého dielu sme boli pánom majiteľom H. a jeho kumpánmi takmer fyzicky napadnutý. Polícia súhlasila a dohliadala na priebeh akcie.
Po natočení výpovedí protestujúcich turistov na vrchu skalného mestečka sme si spolu pozdĺž ostnatého drôtu prešli skalné útvary a zistili sme, že niektoré bralá sú oplotené, čo znamená, že sú súčasťou ťažobného priestoru !!!! To nás pobúrilo a keďže strana lomu od Žitavian nebola oplotená - (asi mali málo ostnatého drôtu), a nebolo tam ani žiadne upozornenie na zákaz vstupu, vošli sme asi 20 metrov do odlesneného pásma, kde sa ku nám vybral pán M. zástupca Lesnej stráže - inak vozí sa vraj na aute pána majiteľa H.
Po slovnej prestrelke nás ubezpečil, že ostnatý drôt a odpílené stromy sú ochranné pásmo ťažby 20 metrov od steny lomu. Stromy museli dať dole, aby nespadli na hlavu pracovníkom lomu. Ja sa pýtam, že keď sa boja stromov, že či sa neboja, že im spadnú na hlavy niekoľko desiatok ton vážiace kamenné bralá !?!?!?
Tiež nám povedal, že ťažba je povolená na 20 rokov. Už teraz je lom skoro kompletne vyťažený, tak čo tam budú ťažiť 20 rokov ??? To tam zbúrajú kompletne celú horu !!!! Ešte sa nám pokúsil vysvetliť, že prečo protestujeme takto a prečo sme sa nepostarali na Ministerstve životného prostredia SR o ochranu kamenných útvarov skôr ako povolil Banský úrad ťažbu. Nato som sa mu vysmial do očí, že s úradmi už bojujeme nejaký ten rok a stále nič. Zo všetkých strán na nás číha korupcia a nezáujem!!!
Potom sme sa presunuli pod lom k ceste, kde pán M. s tzv. vraj právnikom pána H. atakovali majiteľa automobilu, ktorým sa doviezol štáb STV. Reportér p. Juraj Mravec vytiahol občiansky preukaz a nechal sa POKUTOVAŤ za nepovolený vjazd do lesa automobilom !!! BYROKRATICKÁ FRAŠKA !!! Ako tam mali prísť, vrtuľníkom ???

Share
© anonym 14. marec 2011
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12