header
Dnes je piatok 19. júl 2019
 

Joannes Godin

(4. februára 1781 Hronský Beňadik - 21. novembra 1842 Kamenný Most)
prísediaci cirkevného dvora

Filozofiu a prvý ročník teológie študoval v Bratislavskom kláštore. Ďalšie ročníky dokončil v Marianskom seminári, kde bol vysvätený za kňaza v roku 1804. Ako kaplán pôsobil na viacerých miestach - v roku 1804 v Trstíne neďaleko Trnavy, potom v roku 1805 v Modre a od roku 1808 v Hlohovci. V tom istom roku prešiel do Szelmecabánya a už v novembri toho istého roku bol vyslaný do Hronského Beňadika. 4. apríla 1810 sa stal farárom v Bešeňove. Odtiaľ prešiel 5. apríla 1825 do Kamenného Mostu. Johannes Godin bol v okrsku Tekova a Ostrihomu prísediacim cirkevného dvora vo Vrábľoch a Svätom Jure a predstaveným konventu v Hronskom Beňadiku (s. Benedicta de iuxta Gron). Mohlo to byť približne v rokoch 1810 - 1825 za éry urodzenej Vrábeľskej stolice.
Share
© Ľuboš Trubíni 08. august 2010
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre