header
Dnes je piatok 19. júl 2019
 

Jozef Najmon


(? - ? Panonhalma)
kňaz

V roku 1782 ukončil štúdium teológie v generálnom seminári v Budapešti. Hneď po štúdiu pôsobil ako prefekt štúdii. Dňa 4. novembra 1784 sa stal farárom v obci Beša. Tu sa vo filiálke v Baračke mnohí vrátili späť do katolíckej Cirkvi. Po štyroch rokoch dňa 15. septembra 1788 ho vymenovali za farára v Myjave. Potom, odo dňa 28. decembra 1789 pôsobil vo Veľkej Mani, kde sa stal v roku 1805 Vice-Archidiakonom (dekanom) vrábeľského dištriktu. Dňa 2. januára 1810 bol vymenovaný do Veľkého Kýru. Tu sa rozhodol, že odíde s pastoračnej činnosti a vstúpi do kláštora. A tak koncom augusta 1812 vstúpil do kláštora v Panonhalme, kde aj napokon skonal.
Share
© Jozef Trubíni 20. máj 2010
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre