header
Dnes je štvrtok 23. máj 2024
 

7. výročie portálu ZITAVA.SK

Už tradične koncom roka sa stretli autori internetového portálu ZITAVA.SK, aby spoločne zhodnotili uplynulý rok a naplánovali akcie na ďalší rok.

Na priateľskom stretnutí, ktoré viedol hlavný editor portálu Ľuboš Trubíni, bola prezentácia zameraná na vývoj portálu, jeho návštevnosť, projekty a akcie spojené s portálom, a v neposlednom rade boli uvedené hlavné dôvody výpadku portálu v roku 2012. V súčasnosti portál beží na novom serveri a webhosting nám zabezpečuje nová, zatiaľ sa zdá, že spoľahlivá spoločnosť. Niektoré články z archívu sa nenachádzajú na portáli (nie sú však zmazané, sú uložené na serveri a postupne ich prehadzujeme do nového redakčného systému). V súčasnosti obsahuje portál viac ako 1200 článkov a viac ako 9500 fotografií.

Počas prezentácie boli už tradične vyhodnotení najaktívnejší autori, vďaka ktorým náš portál žije. Špeciálne ocenenie získal Peter Končal za aktívnu účasť na projekte Zelené Požitavie – čistenie rieky Žitava. Ocenení boli aj Matej Petruf za prínos v propagácii Požitavia a za skvelý seriál článkov o Pohronskom Inovci (od autorov padol návrh, aby bol seriál vydaný knižne, urobíme preto maximum), ďalej bol ocenený Dalibor Výberči za seriál článkov o počasí na Požitaví, Martin Benček za príspevky z histórie horného Požitavia a Dominik Šabo za zaplnenie bieleho miesta v histórii a to konkrétne príspevkami o histórii futbalu na hornom Požitaví.

Medzi najaktívnejších autorov portálu už tradične patria: Ondrej Valach – učiteľ a regionálny historik z Machuliniec, Anton Kaiser – bloger a turista zo Zlatých Moraviec a pán Pavel Ondrejmiška – vinár z Machuliniec. Najaktívnejším autorom samozrejme gratulujeme a zároveň im ďakujeme za prínos pre propagáciu územia, ktorým preteká rieka Žitava.

fotografie: Roman Zima, 2012

 

Stretnutie auto...
Martin Benček a...
Juraj Lieskovsk...
Pavol Ondrejmiš...
pán Ondrej Vala...
Pavol Tinák, Ju...
Miroslav Kráľ a...

Share
© Barbora Rajtárová 29. december 2012
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12