header
Dnes je utorok 21. máj 2019
 

Čistenie rieky Žitava

Pri príležitosti Svetového dňa vody dňa 24. marca 2012 v rámci projektu Zelené Požitavie sa aj tohto roku zúčastnili čistenia rieky Žitava zlatomoraveckí dobrovoľníci s tajomníkom Požitavskej vínnej cesty Bc. Miroslavom Kráľom.
Za krásneho slnečného počasia sa zišlo niekoľko milovníkov prírody, ktorým nie je súčasný stav našej rieky ľahostajný a v spoločnosti príjemných ľudí vyčistili jeden  najznečistenejších úsekov mestského vodného toku pri bývalom Pérove. Ako vidieť, rieka Žitava začína spájať ľudí, dobrých priateľov pri aktívnom odpočinku na čerstvom vzduchu.
Je naozaj smutné až alarmujúce, že rieka Žitava je natoľko zdevastovaná, že patrí medzi najšpinavšie vodné toky na Slovensku. Preto tieto sekundárne akcie sú skutočnou výzvou pre zodpovednosť a riešenie dlhodobo zanedbávaného problému zamorovania našej okolitej prírody. Skutočnou výzvou, aby sa počas Svetového dňa vody nemusel riešiť takýto katastrofálny stav našich vodných tokov brigádnickou činnosťou. Tento krásny deň by sa konečne využíval na zmysluplnejšie aktivity. Pre našu mladú generáciu by sa mohli organizovať zaujímavé vzdelávacie podujatia pre rozvíjanie kladného vzťahu k vode a životnému prostrediu. Devastácia rieky Žitava a okolitej prírody sa môže stať minulosťou. Aby Svetový deň vody bol sviatkom našej ekologicky krásnej prírody, ktorá patrí do veľkého spoločenstva tých najvyspelejších krajín Európy.

zelene_pozitavi...
zelene_pozitavi...
zelene_pozitavi...
zelene_pozitavi...
zelene_pozitavi...
zelene_pozitavi...

Share
© Anton Kaiser 26. marec 2012
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12