header
Dnes je pondelok 27. máj 2024
 

Rok Antona Bernoláka slávnostne ukončili v Šuranoch

V máji roku 2012 Dom Matice Slovenskej v spolupráci s Mestom Šurany a Farským úradom Šurany zorganizoval Tri dni Antona Bernoláka s prehliadkou matičných speváckych zborov, akciou Bicyklom za históriou a Koncertom pre trubku a organ  spojené s odhalením pamätnej tabule Antonovi Bernolákovi ako dar Matice slovenskej.

V decembri DMS slávnostne ukončil Rok Antona Bernoláka vyhlásený UNESCOm dvoma podujatiami.
15. 12. SENZI SEN s programom Koncert pre Luciu oslávil krásu prichádzajúcich Vianoc. Predstavili sa šurianske súbory Kantáta, Šurianka, Tamburášsky súbor J. Šutku, Rosička, spevokol ZŠ SNP, Holubice a zároveň divákom predstavili víťazov detskej kategórie Literárne Šurany venovanej A. Bernolákovi, kde žiaci súťažili v tvorbe poézie a prózy s témou Píš ako cítiš.

V druhý deň 16. 12. pripravil DMS Šurany v spolupráci so Združením VDAM a jej zástupcom PhDr. L. Dráfim ŠURIANSKE PASTORÁLE  s podporou Mesta Šurany a Farského úradu Šurany.  Na podujatí sa so svojim sviatočným programom predstavila Ozvena, spevácky zbor učiteliek z celého Slovenska.


Ako pre náš portál povedala pani riaditeľka Domu Matice slovenskej v Šuranoch Mira Kozárová: „Krása prejavu spievajúcich učiteliek očarila všetkých prítomných, ktorí dokázali spomaliť svoje pracovné predvianočné tempo a prišli si vychutnať umenie jedinečného slovenského hudobného telesa. Kto prišiel, neľutoval. Program krásne gradoval, preniesol nás do sveta harmónie a v závere vyvrcholil spoločným poďakovaním za úspešný Rok Antona Bernoláka kladením venca Matice slovenskej, ktorý zdobí Bernolákovu pamätnú tabuľu v kostole.“

 

.
.
.
.

Share
© Barbora Rajtárová 01. január 2013
Joomla SEO by MijoSEF

NOVINKA

 

Najčítanješie články

Najnovšie komentáre

 • Zdielam rovnaki nazor

  Viac...

  Ľudo Chládek 31.08.2014 07:43
 • Môj partner a ja narazil sem strana a myslel som, môže tiež blog skontrolovaťto. Páči sa mi, čo ...

  Viac...

  Rudolf 29.08.2014 00:28
 • Čitateľ, ak máte skutočne záujem o informáciu, kontakt na mňa nájdete v sekcii o autoroch. Ja absolutne ...

  Viac...

  Ondrej Valach 26.08.2014 14:15
 • potom by to chcelo opravit tento clanok pretoze je zavádzajuci

  Viac...

  citatel 26.08.2014 06:58
 • to že hranicou je žitava je velmi zjednodušené tvrdenie...Včel ár patrí 100% k Pohronskému inovcu

  Viac...

  mišo 26.08.2014 05:12